Szukaj: „”

społeczeństwo

Świąteczny barometr

autor: Administrator
Świąteczny barometr

Jakie są więc najbardziej popularne prezenty świąteczne i który kraj wyda najwięcej na zakupy w te Święta Bożego Narodzenia? Czy ludzie będą robić zakupy świąteczne w Internecie, czy może częściej w tradycyjnych sklepach?

audio / video

Jak przewieźć choinkę?

autor: Administrator
Jak przewieźć choinkę?

Czy wiecie, jak wygląda transport "na rycerza"? To jeden z zaskakujących sposobów na to, jak przewieźć świąteczne drzewko. Podkreślamy - sposób zły. A jak należy robić to dobrze? Zobaczcie film.

blogi

Heinrich Böll a Polska

autor: Krzysztof Ruchniewicz
Heinrich Böll a Polska

„(…) Myślę, że nadszedł czas, by zająć stanowisko…”

społeczeństwo

Grudzień!

autor: Tomasz Sikora
Grudzień!

Jak co miesiąc publikujemy na niemcy-online najważniejsze zmiany jakie w danym miesiącu wprowadzane są za naszą zachodnią granicą. Tym razem przyspiesza niemiecka kolej, ale również bardzo ciekawe rozwiązanie zmuszające firmy telekomunikacyjne do informowania klientów na czas o kończącej się umowie.

audio / video

"Dark"

autor: Paweł Romaniuk
Dark

Pierwszy niemiecki serial, który trafia do światowej dystrybucji płatnej telewizji. "Dark" to tak "Powrót do przyszłości" tylko mroczny, groźny i tajemniczy

informacje

No GroKo!

autor: Tomasz Sikora
No GroKo!

To hasło, którym młodzi politycy lewicy szantażują swoich starszych kolegów prowadzących z CDU/CSU rozmowy o powstaniu nowej GroKo - czyli Wielkiej Koalicji. Po fiasku rozmów na temat koalicji jamajskiej CDU/CSU z FDP i Zielonymi, jedynie ponowne porozumienie Unii z Socjaldemokratami mogłoby doprowadzić do utworzenia w Niemczech większościowego rządu. Ale partyjna młodzież lewicy mówi jasno - nie wchodzi się do tej samej rzeki. To oni są języczkiem u wagi, który może sprawić, że w Niemczech jednak będą przyspieszone wybory.