Szukaj: „”

gospodarka

"Niemcy szykują się do wojny"?

autor: Tomasz Sikora
Niemcy szykują się do wojny?

Telewizja Republika podała w alarmującym tonie: "Niemcy szykują się do wojny. Sprawdzają z zagranicy całe swoje złoto" O ile pierwsze zdanie to opinia przewrażliwionego dziennikarza telewizji, to drugie jest jak najbardziej prawdziwe. Odcedźmy więc medialną sensację od faktów.

informacje

Repraracje? Co mówią Niemcy?

autor: Tomasz Sikora
Repraracje? Co mówią Niemcy?

Polska burza - a może wakacyjny klimat tematów ogórkowych. Jak zwać tak zwać, ale pojawił się temat reparacji dla Polski za znieszczenia wojenne.

społeczeństwo

wroclaw1945.pl

autor: Administrator
wroclaw1945.pl

Pierwszą odsłoną - przy okazji obchodów 25-lecia przełomu 1989 roku - był stworzony przez Centrum Willy'ego Brandta portal wroclaw1989.pl. Żywa reakcja Wrocławian, ich samodzielne dodawanie miejsc pamięci i uzupełnianie mapy o własne wspomnienia przekonały nas do rozbudowy mapy pamięci. Wroclaw1945.pl to właśnie mapa pamięci - pytaliśmy Wrocławian pamiętających tamten czas, ale też ekspertów, historyków oraz fascynatów historii o miejsca najważniejsze dla tragicznych wydarzeń 1945 roku. Tak powstała ta mapa. Każdy z punktów to archiwalne zdjęcia pokazujące tamten…

gospodarka

Niemiecki PKB do góry

autor: Administrator
Niemiecki PKB do góry

Niemiecka gospodarka na ścieżce wzrostu. W drugim kwartale bieżącego roku w porównaniu z poprzednim kwartałem był o ponad pół procent wyższy - informuje Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden.

informacje

Wykopał 22 sztabki złota

autor: Marek Zoellner
Wykopał 22 sztabki złota

A do tego 3500 euro - taki skarb wykopał pewien Niemiec pod drzewem rosnącym nieopodal jednego z berlińskich banków. Co z nim zrobił?

blogi

Sprawy niemieckie

autor: Krzysztof Ruchniewicz
Sprawy niemieckie

Jeszcze kilka miesięcy temu obawiałem się, że sprawy niemieckie i polsko-niemieckie nie będą nikogo interesować. Od kilku lat obserwuje się spadek zainteresowania tą problematyką, podobnie jak znajomością języka naszego zachodniego sąsiada. Ostatnie dni przekonały mnie, że tak wcale być nie musi - pisze na swoim blogu prof. Krzysztof Ruchniewicz.