Szukaj: „”

audio / video

"Dark"

autor: Paweł Romaniuk
Dark

Pierwszy niemiecki serial, który trafia do światowej dystrybucji płatnej telewizji. "Dark" to tak "Powrót do przyszłości" tylko mroczny, groźny i tajemniczy

informacje

No GroKo!

autor: Tomasz Sikora
No GroKo!

To hasło, którym młodzi politycy lewicy szantażują swoich starszych kolegów prowadzących z CDU/CSU rozmowy o powstaniu nowej GroKo - czyli Wielkiej Koalicji. Po fiasku rozmów na temat koalicji jamajskiej CDU/CSU z FDP i Zielonymi, jedynie ponowne porozumienie Unii z Socjaldemokratami mogłoby doprowadzić do utworzenia w Niemczech większościowego rządu. Ale partyjna młodzież lewicy mówi jasno - nie wchodzi się do tej samej rzeki. To oni są języczkiem u wagi, który może sprawić, że w Niemczech jednak będą przyspieszone wybory.

audio / video

Nowy Volker Schlöndorff

autor: Alicja Sielska
Nowy Volker Schlöndorff

Gwiazdkowy prezent dla fanów niemieckiego reżysera. Do polskich kin i szerokiej dystrybucji wchodzi film, który pokazano przedpremierowo na projekcjach Niemieckiego Tygodnia Filmowego. To film w stylu "Co by było gdyby?" Co będzie okaże się w kinach w Polsce 29 grudnia!

społeczeństwo

Dyskusja [STREAMING WIDEO]

autor: Administrator
Dyskusja [STREAMING WIDEO]

Reparacje wojenne w stosunkach Polsko-niemieckich, prawne i historyczne aspekty.

blogi

Czy te relacje mają przyszłość?

autor: Krzysztof Ruchniewicz
Czy te relacje mają przyszłość?

Relacje polsko-niemieckie na płaszczyźnie politycznej są najgorsze od wielu lat. Widzi to także społeczeństwo, czego dowodem są najnowsze wyniki badań ankietowych CBOS.

informacje

Po 20 latach znalazł auto

autor: Administrator
Po 20 latach znalazł auto

Zaginięcie samochodu zgłosił na policję w... 1997 roku. Niedawno (po upływie 20 lat) otrzymał od mundurowych informację: znalazł się!