Szukaj: „”

informacje

9600 euro za "bydło" i "lumpy"

autor: Marek Zoellner
9600 euro za bydło i lumpy

Taką grzywnę założycielowi i byłemu przywódcy antyimigranckiego i antyislamskiego ruchu Pegida - Lutzowi Bachmannowi wymierzył sąd w Dreźnie. Lutz Bachmann mówi, że niczego nie pisał. Prokurator chce dla niego kary więzienia.

społeczeństwo

DAB+ w Niemczech

autor: Tomasz Sikora
DAB+ w Niemczech

Digital Audio Broadcasting (DAB) - czyli radio cyfrowe - teoretyczny następca radia FM - nadaje bez szumów w cyfrowej jakości. Telewizja w Polsce szybko przesiadła się na nadawanie cyfrowe. W radiu tak sprawnie nie jest, choć są państwa, gdzie udało się przenieść na technologię cyfrową - tu prym wiedzie Wielka Brytania. A co robią Niemcy?

informacje

Fałszywe euro w obiegu

autor: Marek Zoellner
Fałszywe euro w obiegu

Rok temu wycofano grubo ponad 100 tysięcy fałszywych banknotów. Większość to nominały 50 euro. Dystrybucja jest prowadzona przede wszystkim w internecie.

kultura

Pociąg do kultury

autor: Tomasz Sikora z Berlina
Pociąg do kultury

Pociąg do Kultury - tym hasłem Wrocław próbuje ściągnąć do siebie berlińczyków na wydarzenia Europejskiej Stolicy Kultury. Bo na razie sama "Stolica Kultury" - także oczami Niemców wypada - łagodnie mówiąc - średnio.

blogi

Antykwariat z tradycjami

autor: Krzysztof Ruchniewicz
Antykwariat z tradycjami

W związku ze Światowymi Dniami Książki i Praw Autorskich, których stolicą w tym roku jest Wrocław, czas antenowy, łamy papierowych i internetowych gazet zapełniają stosowne tematy.

komentarze

Wolność prasy?

autor: Melba Kościelniak (praktykantka niemcy-online.pl)
Wolność prasy?

Turcja jest bardzo cenna. To nie tylko źródło rąk do pracy dla niemieckiej gospodarki - to przede wszystkim kluczowy kraj dla powstrzymania fali migracyjnej z Afryki i Bliskiego Wschodu. Turcja o tym wie. I to wykorzystuje.