Szukaj: „”

audio / video

Breslau 1939 w kolorze

autor: Marek Zoellner
Breslau 1939 w kolorze

Jest Rynek, są Jaś i Małgosia, są tramwaje. Ale na archiwalnym filmie można zobaczyć znacznie więcej. To prawdziwa perełka historyczna. Obejrzyjcie koniecznie.

informacje

Borusja - szczegóły zdarzenia

autor: Tomasz Sikora
Borusja - szczegóły zdarzenia

Trzy ładunki wybuchły, czwarty bez zapalnika znaleziony koło hotelu. Do tego list sprawcy. Czy to był zamach terrorystyczny, zamach na piłkarzy Borusji, czy - jak na razie kwalifikuje policja - "próba morderstwa"?

informacje

Szukają nieznanego "fundatora"

autor: Marek Zoellner
Szukają nieznanego fundatora

Polski kierowca został złapany przez drogówkę w Dortmundzie, bo nie zapiął pasów bezpieczeństwa. Dostał mandat i... ustawił w banku zlecenie stałe. Zamiast 30 euro zapłacił już 420!

informacje

Ludzie ze znakiem "P"

autor: Tomasz Sikora
Ludzie ze znakiem P

Budowali lotnisko w centrum Wrocławia, w miejscu, gdzie dziś jest oś Grunwaldzka, ginęli od rosyjskich nalotów, a wcześniej niemieckich kul: Robotnicy przymusowi - ludzie ze znakiem "P" - ich losy i historie będzie badał Wrocław. W tej sprawie Uniwersytet Wrocławski podpisał specjalną umowę z prestiżową niemiecką fundacją Errinnerung, Verantwortung Zukunft czyli "Pamięć, Odpowiedzialność, Przyszłość". To ta fundacja wypłacała odszkodowania za pracę przymusową. Niemcy wspólnie z wrocławskim centrum im Willy'ego Brandta przygotowują teraz spotkanie naukowców poświęcone…

kultura

Breslau - miasto złota?

autor: Administrator
Breslau - miasto złota?

Wrocław - a jeszcze lepiej Breslau - to temat wdzięczny literacko. To tu żyją śledczy z brygady Eberharda Mocka ze stajni Marka Krajewskiego, czy tu mieści się świat Nadii Szagdaj i jej bohaterki Klary Schulz. Teraz do tego grona dołącza kolejny autor - Krzysztof Tokarz.

kultura

Toten Hosen w waszym salonie?

autor: Marek Zoellner
Toten Hosen w waszym salonie?

Znani są niemal na całym świecie. Swojego punk rocka grali już w więzieniach, szpitalach psychiatrycznych, klasztorach i prywatnych mieszkaniach. Do tych ostatnich właśnie wrócili.