audio / video | 27.06.2017

Welcome to Bearlin

autor: Marek Zoellner
Welcome to Bearlin
Tak zatytułował jeden ze swoich ostatnich komunikatów berliński ogród zoologiczny, w którym pojawiły się dwie pandy wielkie - Meng Mend i Qing Jiao. Misie przyleciały z chińskiej hodowli Chengdu.
fot. www.zoo-berlin.de

To jedyne miejsce w Niemczech, w którym będzie można zobaczyć obecnie pandy wielkie. Lot do Berlina trwał 12 godzin. Co ciekawe, zostały one niemieckiemu ZOO wypożyczone, ale aż na 15 lat.

- Pandy są uważane w Chinach za skarb narodowy - mówił Shi Mingde, Ambasador Chin w Niemczech, podkreślając jak ważna jest hodowla i ochrona tych zwierząt w jego kraju.Meng Meng to samica. Jej imię oznacza "Słodki sen". Ma 3 lata i waży 77 kilogramów.  Jiao Qing (można przetłumaczyć jako "Kochanie") ma 7 lat i waży 108 kilogramów. Jest samcem, podobno ciekawskim i złośliwym. Szczególnie irytuje go, gdy musi zbyt długo czekać na swoje mało co nieco, czyli porcję bambusa.

Na razie misiaki odpoczywają i oswajają się z nowym środowiskiem. Oglądać będzie je można od 6 lipca na mierzącym 5 tys. mkw wybiegu, który kosztował 9 mln euro.

Czy jest szansa, że po okresie aklimatyzacji rodzina pand w Berlinie się powiększy? Na razie trudno o takie deklaracje, jak wiadomo narodziny małej pandy są na świecie zazwyczaj wielkim wydarzeniem a ich rozmnażanie jest niezwykle trudne.o autorze

Marek Zoellner

Marek Zoellner

filolog, specjalista od nowych technologii, wieloletni dziennikarz dolnośląskiej prasy codziennej i wydawca portali internetowych

Inne artykuły

audio / video

Berlińskie zachody

audio / video

Nawałnica w Wuppertal [WIDEO]

audio / video

Porządek musi być [FILM]

audio / video

Brunatne Ostritz [WIDEO]

audio / video

Interaktywne błogosławieństwo?

audio / video

Jak przewieźć choinkę?

audio / video

"Dark"

audio / video

Nowy Volker Schlöndorff

audio / video

Rozgrzewka przed Oktoberfest

audio / video

Wielki brat na dworcach