edukacja | 26.11.2015

Jak się żyje w Niemczech?

autor: Marek Zoellner
Jak się żyje w Niemczech?
Największe różnice, najdziwniejsze zwyczaje, nietypowe sytuacje, koszty życia, różnice językowe - internauci kręcą filmy i opowiadają o swoich spostrzeżeniach.
Sieć internetowa roi się od rozmaitych poradników, samouczków, filmowych felietonów i innych produkcji, których autorzy opisują swoje doświadczenia. Moda objęła już także dzielenie się refleksjami dotyczącymi życia na obczyźnie. Mamy więc filmiki o życiu w Wielkiej Brytanii, jest też oczywiście wątek niemiecki. 

Czego z tych filmów możemy się dowiedzieć? Właściwie wszystkiego. Potrzebna będzie na pewno selekcja - ze względu na mnogość - ale także dystans. Są to bowiem subiektywne opinie, co często podkreślają samo autorzy. Informacje mogą okazać się jednak przydatne, zwłaszcza dla polskich studentów, którym marzy się nauka na którejś z niemieckich uczelni.

Z tego filmu po długim wstępie dowiemy się, jak to jest na początku..."Na lekcjach szyjemy na maszynie t-shirty" - czyli jeszcze trochę o szkoleA tu plusy......i minusy:A co nas może zaskoczyć?I może jeszcze na koniec ważna informacja - ile to kosztuje:o autorze

Marek Zoellner

Marek Zoellner

filolog, specjalista od nowych technologii, wieloletni dziennikarz dolnośląskiej prasy codziennej i wydawca portali internetowych

Inne artykuły

edukacja

Prawo (nie)jazdy

edukacja

Gdzie na studia?

edukacja

"Studentów jak mrówków"

edukacja

Uniwersytet w Austrii?

edukacja

Polacy w Niemczech - lata całe...

edukacja

Co niemieccy uczniowie wiedzą o NRD

edukacja

Studia bez matury?

edukacja

Herr Kowalski w szkole

edukacja

Niby zwyczajne dzień dobry...

edukacja

Blogerzy w służbie nauki