edukacja | 04.02.2013

Międzynarodowa Szkoła Letnia 2013

autor: Alicja Kuropatwa

 

 

 

 

Międzynarodowa Szkoła Letnia


7 – 15 lipca 2013, Paryż


„Trójkąt Weimarski i jego sąsiedzi. Stosunki kulturalne i transfer kulturowy”W tym roku odbędzie się już III edycja Międzynarodowej Szkoły Letniej, organizowanej przez wybitne ośrodki naukowo-dydaktyczne z trzech krajów europejskich: Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta (Wrocław), Centre Interdisciplinaire d’études et de recherches surl’Allemagne (Paryż) oraz Ludwig-Maximilians-Universität (Monachim).


Za każdym razem tematem letniego spotkania są problemy i wyzwania, przed jakimi stoją kraje Trójkąta Weimarskiego. W ubiegłych latach uczestnicy szkoły spotkali się weWrocławiu i Krzyżowej (miejscu symbolicznym dla polsko-niemieckiego pojednania), a następnie w stolicy Bawarii – Monachium. Tym razem będą mieli okazję rozwijać swoje naukowe pasje w kolejnym państwie partnerskim – we Francji, a dokładniej w samym jej sercu – w Paryżu.


Tematem tegorocznej Szkoły Letniej jest „Trójkąt Weimarski i jego sąsiedzi. Stosunki kulturalne i transfer kulturowy”. Podobnie jak w ubiegłych latach, także tegoroczna szkoła ma interdyscyplinarny charakter. Jest to wspaniała okazja na ambitne spędzenie wakacji w gronie najlepszej kadry naukowej. 

Językiem naukowym Szkoły Letniej jest język niemiecki.


Młodzi naukowcy (doktoranci i studenci studiów magisterskich) z Polski, Rosji i Ukrainy proszeni są o przesyłanie do 28.02.2013 roku w języku niemieckim CV, listu motywacyjnego oraz abstraktu referatu (przyporządkowanego do jednej z trzech grup tematycznych, nie więcej niż 1 strona A4) drogą mailową do dr Elżbiety Opiłowskiej na adres: opilowska@wbz.uni.wroc.pl


Pobierz pełną informację na temat Szkoły w formacie pdf