blogi | 04.02.2019

Bye by Facebook.

autor: Tomasz Sikora
Bye by Facebook.
Angela Merkel odchodzi... na razie z funkcji szefowej CDU a obecnie z Facebooka. To nigdy nie było jej ukochane medium i gdy tylko mogła sobie na to pozwolić - zapowiedziała likwidację swojego profilu.
"Nie jestem już szefową CDU, więc znikam z Facebooka" - tak można by podsumować 30 sekundowe nagranie w którym kanclerz pożegnała się ze swoimi obserwatorami na tym profilu społecznościowym. Zachęciła jednak do śledzenia jej działalności na Instagramie.

"Jak państwo wiedzą, nie jestem już przewodniczącą CDU. W związku z tym zamknę swoją stronę na Facebooku" - oświadczyła w nagraniu wideo. Szefowa niemieckiego rządu podziękowała społeczności z Facebooka za wsparcie i zachęciła do śledzenia jej pracy za pośrednictwem strony internetowej rządu i konta na Instagramie. Profil Angeli Merkel na Facebooku obserwuje 2,5 mln użytkowników. A pod pożegnaniem jest ponad 6 tysięcy komentarzy i wiele tysięcy reakcji - na ogół pozytywnych.

Oprócz kronik dotyczących pracy 64-letniej polityk użytkownicy Facebooka mogli znaleźć na jej stronie kilka prywatnych informacji. Wśród nich m.in. taką, że Richard Wagner i Beatlesi należą do jej ulubionych muzyków. Natomiast marzeniem najpotężniejszej kobiety na świecie (tytuł przyznawany Merkel przez magazyn "Forbes" od 2006 roku, z przerwą na rok 2010) jest podróż Koleją Transsyberyjską z Moskwy do Władywostoku.

Angela Merkel w październiku 2018 roku, po słabych wynikach swojego ugrupowania w wyborach do landtagu w Hesji, zrezygnowała z ubiegania się o reelekcję na stanowisko szefowej partii. Od 7 grudnia ubiegłego roku na czele chadeckiego ugrupowania stoi Annegret Kramp-Karrenbauer.


o autorze

Tomasz Sikora

Tomasz Sikora

redaktor naczelny niemcy-online.pl, dziennikarz Polskiego Radia specjalizujący się w tematyce niemieckiej, pracownik wrocławskiego Centrum im. Willy'ego Brandta.

Inne artykuły

blogi

Zakon, który nie straszy

blogi

Do kogo należy historia?

blogi

Kolejna szansa?

blogi

Nadrabianie zaległości

blogi

Kolejna niewykorzystana szansa

blogi

​Niemiecka kolonia w Hajfie

blogi

Rana w ziemi

blogi

O trudnej historii

blogi

"Niemy krzyk"

blogi

Kolumbia: O relacjach polsko-niemieckich