blogi | 04.02.2019

Bye by Facebook.

autor: Tomasz Sikora
Bye by Facebook.
Angela Merkel odchodzi... na razie z funkcji szefowej CDU a obecnie z Facebooka. To nigdy nie było jej ukochane medium i gdy tylko mogła sobie na to pozwolić - zapowiedziała likwidację swojego profilu.
"Nie jestem już szefową CDU, więc znikam z Facebooka" - tak można by podsumować 30 sekundowe nagranie w którym kanclerz pożegnała się ze swoimi obserwatorami na tym profilu społecznościowym. Zachęciła jednak do śledzenia jej działalności na Instagramie.

"Jak państwo wiedzą, nie jestem już przewodniczącą CDU. W związku z tym zamknę swoją stronę na Facebooku" - oświadczyła w nagraniu wideo. Szefowa niemieckiego rządu podziękowała społeczności z Facebooka za wsparcie i zachęciła do śledzenia jej pracy za pośrednictwem strony internetowej rządu i konta na Instagramie. Profil Angeli Merkel na Facebooku obserwuje 2,5 mln użytkowników. A pod pożegnaniem jest ponad 6 tysięcy komentarzy i wiele tysięcy reakcji - na ogół pozytywnych.

Oprócz kronik dotyczących pracy 64-letniej polityk użytkownicy Facebooka mogli znaleźć na jej stronie kilka prywatnych informacji. Wśród nich m.in. taką, że Richard Wagner i Beatlesi należą do jej ulubionych muzyków. Natomiast marzeniem najpotężniejszej kobiety na świecie (tytuł przyznawany Merkel przez magazyn "Forbes" od 2006 roku, z przerwą na rok 2010) jest podróż Koleją Transsyberyjską z Moskwy do Władywostoku.

Angela Merkel w październiku 2018 roku, po słabych wynikach swojego ugrupowania w wyborach do landtagu w Hesji, zrezygnowała z ubiegania się o reelekcję na stanowisko szefowej partii. Od 7 grudnia ubiegłego roku na czele chadeckiego ugrupowania stoi Annegret Kramp-Karrenbauer.


o autorze

Tomasz Sikora

Tomasz Sikora

redaktor naczelny niemcy-online.pl, dziennikarz Polskiego Radia specjalizujący się w tematyce niemieckiej, pracownik wrocławskiego Centrum im. Willy'ego Brandta.

Inne artykuły

blogi

Niemieccy katolicy w Polsce w 1965 roku

blogi

Rocznice (w) Krzyżowej

blogi

Zakon, który nie straszy

blogi

Do kogo należy historia?

blogi

Kolejna szansa?

blogi

Nadrabianie zaległości

blogi

Kolejna niewykorzystana szansa

blogi

​Niemiecka kolonia w Hajfie

blogi

Rana w ziemi

blogi

O trudnej historii