blogi | 05.07.2018

Niemców coraz mniej

autor: Michał Szaflarski
To zawsze zaskakuje tych, którzy dopiero zaczynają poznawać Niemcy. Porównując powierzchnię Polski i Niemiec okazuje się że są prawie takie same. Porównując ludność - Niemców jest ponad dwa razy więcej. Ale ta różnica może się zmniejszyć - informuje Spiegel, a niemiecką gazetę cytuje Michał Szaflarski na swoim blogu
Zmniejsza się liczba mieszkańców Niemiec. Po raz pierwszy od połowy lat 90. jest ich znowu mniej niż 82 miliony.

Spiegel.de podaje dane opublikowane dzisiaj przez niemiecki Urząd Statystyczny w Wiesbaden. Według stanu na dzień 31 marca 2017 roku w Niemczech mieszkało 81,9 mln mieszkańców. To o 260 tysięcy mniej niż przed rokiem. Liczba mieszkańców w ciągu ostatnich 12 miesięcy spadła jednak dosyć gwałtownie. Dla porównania: w marcu 20161 roku było o 126 tysięcy mniej mieszkańców niż w marcu 2017 r.

(...)

Co jest przyczyną takiego spadku? Według statystyków w Niemczech więcej osób umiera niż się rodzi, mniej osób przybywa też do tego kraju zza granicy niz wyjeżdża. Trzecim czynnikiem jest tzw. czyszczenie rejestrów. Po wprowadzeniu nowego numeru identyfikacji podatkowej, wiele osób zniknęło z ksiąg meldunkowych, ponieważ były zameldowane w dwóch miejscach jednocześnie.

Ludność Niemiec spada od siedmiu lat. Najwięcej osób żyło w tym kraju w 2002 roku: 82,5 mln.

(...)

========================

więcej na blogu zeitung.blox.pl