gospodarka | 09.09.2020

Po 300 euro na dziecko

autor: Marek Zoellner
Po 300 euro na dziecko
200 euro we wrześniu, kolejne 100 euro w październiku: dodatek na dzieci ma złagodzić ekonomiczne konsekwencje korona-kryzysu w rodzinach, a jednocześnie pobudzić gospodarkę.
Przy 18 milionach kwalifikujących się dzieci około 2,3 miliarda euro miałoby wrócić do cyklu gospodarczego, a tym samym pomóc przedsiębiorstwom. Czy tak się stanie?

Nowe badanie przeprowadzone przez Institut der deutschen Wirtschaft pokazuje, że około 60% beneficjentów chce wydać część lub całość pieniędzy. Odłożyć je, jako oszczędności na dziecko chce 39%.

Średnio respondenci chcą wydać 128 euro na dziecko - rodziny o stosunkowo niskich dochodach nieco częściej chcą wydawać dodatkowe pieniądze niż rodziny o wyższych dochodach.

Z badań wynika, że premia dla dzieci jest dobrze odbierana. Więcej niż co drugi respondent uważa, że ​​ma to sens, ale tylko 19% uważa, że ​​to nieodpowiedni środek do łagodzenia skutków gospodarczych kryzysu.


o autorze

Marek Zoellner

Marek Zoellner

filolog, specjalista od nowych technologii, wieloletni dziennikarz dolnośląskiej prasy codziennej i wydawca portali internetowych

Inne artykuły

gospodarka

Eksport na dużym minusie

gospodarka

Czekolada zamiast piwa

gospodarka

Bezdomni studenci

gospodarka

32 miliardy euro w 5 lat

gospodarka

Polacy nie przyjechali

gospodarka

BMWcedes?

gospodarka

Czarna dziura w IT

gospodarka

Tempo 130km/h?

gospodarka

Polska to Chiny Europy - tak widzą nas na Zachodzie

gospodarka

Handel niedzielny?