społeczeństwo | 01.09.2020

Powrót do szkoły

autor: Marek Zoellner
Powrót do szkoły
Dla 848 800 dzieci i młodzieży z Dolnej Saksonii wakacje skończyły się już w ubiegły czwartek. Zajęcia mają być prowadzone najnormalniej jak to możliwe - mówią władz oświatowych. Bez masek.
"Nie sądzimy, by maski na lekcjach były konieczne" - mówi na łamach portalu NDR minister Hendrik Tonne (SPD). Mimo to wśród nauczycieli i rodziców widać spore zaniepokojenie. Dla nauczycieli przewidziano możliwość przeprowadzenia dobrowolnych testów, jednak na razie pierwszeństwo mają osoby powracające z wakacyjnych wojaży. 

Minister podkreślił, że każdy, kto brał urlop w strefie ryzyka, nie powinien wchodzić do szkoły bez dowodu na negatywny test koronowy. To nie jest prośba, ale „wymóg i nieprzestrzeganie go podlega karze grzywny” - czytamy w NDR.

Tonne zaapelował do uczniów, rodziców i nauczycieli o zaufanie, że szkoła, przynajmniej na początku, będzie miejscem bezpiecznym . Uczniowie i nauczyciele, którzy są szczególnie narażeni na poważne choroby, mogą realizować zajęcia z domu. - Nikt nie musi się obawiać, że stopnie naukowe i kariera edukacyjna będą zagrożone - powiedział Tonne.


o autorze

Marek Zoellner

Marek Zoellner

filolog, specjalista od nowych technologii, wieloletni dziennikarz dolnośląskiej prasy codziennej i wydawca portali internetowych

Inne artykuły

społeczeństwo

Rośnie liczba elektrycznych rowerów

społeczeństwo

Ponad milion rodzin mniej

społeczeństwo

O piciu i paleniu

społeczeństwo

Ranking wpływu państw UE

społeczeństwo

Barometr Polska-Niemcy 2020

społeczeństwo

Wakacyjna zmiana planów

społeczeństwo

Kiedy Niemcy wyjdą z domów?

społeczeństwo

Co Niemcy kupują na Walentynki?

społeczeństwo

​Najpopularniejsze imiona 2019

społeczeństwo

Niemieckie mury - REPORTAŻ