Raporty > Społeczeństwo

społeczeństwo

Grudzień!

autor: Tomasz Sikora
Grudzień!

Jak co miesiąc publikujemy na niemcy-online najważniejsze zmiany jakie w danym miesiącu wprowadzane są za naszą zachodnią granicą. Tym razem przyspiesza niemiecka kolej, ale również bardzo ciekawe rozwiązanie zmuszające firmy telekomunikacyjne do informowania klientów na czas o kończącej się umowie.

społeczeństwo

Dyskusja [STREAMING WIDEO]

autor: Administrator
Dyskusja [STREAMING WIDEO]

Reparacje wojenne w stosunkach Polsko-niemieckich, prawne i historyczne aspekty.

społeczeństwo

Najwięcej imigrantów żyje w...

autor: Administrator
Najwięcej imigrantów żyje w...

Południe i zachodnie Niemcy - jak widać na załączonej do analizy mapce, to rejony, gdzie odsetek jest najwyższy. O ile w Berlinie stanowią 15,5 proc. ludności, to już w Monachium 25,5 proc., natomiast we Frankfurcie nad Menem 28 proc. populacji. Najmniejszy odsetek to Niemcy Wschodnie, np. Hildburghausen (Turyngia) - 1,9 proc. Informacje na ten temat podaje również portal MyPolacy.de  

społeczeństwo

2000 euro dla imigranta?

autor: Tomasz Sikora
2000 euro dla imigranta?

Każdy uchodźca w ciągu dwóch godzin jest wyławiany z Morza Śródziemnego. Tak twierdzą przemytnicy ludzi w Afryce. A to kłamstwo. Wielu migrantów jednak w te opowieści wierzy, płaci kilka tysięcy dolarów za miejsce w przepełnionej łodzi, płynie i ginie. By potencjalnych uchodźców nastraszyć i zniechęcić do ryzykowania życia, Niemcy uruchomili rządową stronę, która prostuje nieprawdy powszechne wśród chętnych do przyjazdu o Europy.

społeczeństwo

wroclaw1945.pl

autor: Administrator
wroclaw1945.pl

Pierwszą odsłoną - przy okazji obchodów 25-lecia przełomu 1989 roku - był stworzony przez Centrum Willy'ego Brandta portal wroclaw1989.pl. Żywa reakcja Wrocławian, ich samodzielne dodawanie miejsc pamięci i uzupełnianie mapy o własne wspomnienia przekonały nas do rozbudowy mapy pamięci. Wroclaw1945.pl to właśnie mapa pamięci - pytaliśmy Wrocławian pamiętających tamten czas, ale też ekspertów, historyków oraz fascynatów historii o miejsca najważniejsze dla tragicznych wydarzeń 1945 roku. Tak powstała ta mapa. Każdy z punktów to archiwalne zdjęcia pokazujące tamten…

społeczeństwo

Kara za szczepienia?

autor: Alicja Sielska
Kara za szczepienia?

Nie tylko w Polsce trwa interetowa dyskusja o rzekomej szkodliwości szczepień ochronnych. Mimo iż naukowcy nie pozostawiają wątpliwości, wielu ludzi wierzy że szczepienia są śmiertelnie niebezpieczne. Dzieje się tak w Polsce, dzieje i w Niemczech. Jak sobie służby radzą z teorią spiskową za Odrą?