Wydarzenia > Informacje

informacje

Borusja - szczegóły zdarzenia

autor: Tomasz Sikora
Borusja - szczegóły zdarzenia

Trzy ładunki wybuchły, czwarty bez zapalnika znaleziony koło hotelu. Do tego list sprawcy. Czy to był zamach terrorystyczny, zamach na piłkarzy Borusji, czy - jak na razie kwalifikuje policja - "próba morderstwa"?

informacje

Szukają nieznanego "fundatora"

autor: Marek Zoellner
Szukają nieznanego fundatora

Polski kierowca został złapany przez drogówkę w Dortmundzie, bo nie zapiął pasów bezpieczeństwa. Dostał mandat i... ustawił w banku zlecenie stałe. Zamiast 30 euro zapłacił już 420!

informacje

Ludzie ze znakiem "P"

autor: Tomasz Sikora
Ludzie ze znakiem P

Budowali lotnisko w centrum Wrocławia, w miejscu, gdzie dziś jest oś Grunwaldzka, ginęli od rosyjskich nalotów, a wcześniej niemieckich kul: Robotnicy przymusowi - ludzie ze znakiem "P" - ich losy i historie będzie badał Wrocław. W tej sprawie Uniwersytet Wrocławski podpisał specjalną umowę z prestiżową niemiecką fundacją Errinnerung, Verantwortung Zukunft czyli "Pamięć, Odpowiedzialność, Przyszłość". To ta fundacja wypłacała odszkodowania za pracę przymusową. Niemcy wspólnie z wrocławskim centrum im Willy'ego Brandta przygotowują teraz spotkanie naukowców poświęcone…

informacje

Trampoliny będą "verboten"?

autor: Marek Zoellner
Trampoliny będą verboten?

Zakaz ma zostać wprowadzony na terenie ogródków działkowych w Dortmundzie, bo to nie jest odpowiednie miejsce do takich zabaw, może dojść do wypadków, a poza tym... dzieci krzyczą.

informacje

100% poparcia

autor: Tomasz Sikora
100% poparcia

Martin Schulz - uosobienie "polakożercy" w wyobrażeniach czołowych polskich polityków obozu rządzącego może wkrótce zostać kanclerzem. Na razie dostał całkowite poparcie niemieckiej socjaldemokracji.

informacje

Samolotem do Niemiec

autor: Marek Zoellner
Samolotem do Niemiec

Urząd Lotnictwa Cywilnego opublikował statystyki, mówiące o kierunkach, które Polacy, korzystający z linii lotniczych wybierają najchętniej. Niemcy na drugim miejscu.