informacje | 31.07.2018

Bardzo dobra ocena ewaluacji

autor: Administrator
Bardzo dobra ocena ewaluacji
Międzynarodowa komisja ewaluacyjna oceniała Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego. Wysłuchała także sprawozdania dotyczącego portalu niemcy-online.pl.
Wyniki ewaluacji stały się dla Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD) podstawą do podjęcia na posiedzeniu zarządu w lipca 2018 roku jednogłośnej decyzji o kontynuowaniu wsparcia finansowego dla Centrum w latach 2018-2023.

Międzynarodowa komisja gościła we Wrocławiu w kwietniu br. Zapoznała się m.in. ze sprawozdaniami CSNE za lata 2014-2018, oceniła jego różne pola aktywności, przeprowadziła długie rozmowy z pracownikami, słuchaczami seminarium doktorskiego oraz studentami, sprawdziła również zaplecze materialne placówki. Jej przedstawiciele spotkali się także z władzami rektorskimi oraz dziekanami wydziałów współpracujących z CSNE. Dużą uwagę komisja przykładała do kontaktów CSNE nie tylko na płaszczyźnie międzynarodowej, ale i wewnątrz naszej uczelni, a także z miastem i regionem.

Ewaluacja dotyczyła również naszego portalu, dlatego tym bardziej chcemy poinformować o wynikach.

Pełną treść komunikatu można znaleźć tutaj: Bardzo dobra ocena ewaluacji CSNE

"Chciałabym skorzystać z okazji i podziękować za naszą owocną współpracę w ostatnich latach – napisała w liście do JM Rektora, prof. Adama Jezierskiego, dyrektor odpowiedzialna w DAAD za projekty międzynarodowe, dr Anette Pieper – oraz pogratulować Państwu i pracownikom CSNE pozytywnego wyniku. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację współpracy w nadchodzących latach".

DAAD współfinansuje 20 takich placówek na całym świecie. Nasze Centrum jako aktywny członek sieci znajduje się w czołówce instytucji naukowych i dydaktycznych tego typu.