informacje | 06.11.2018

Bauhaus na podium

autor: Marek Zoellner
Bauhaus na podium
Najlepsze miejsce na Ziemi, do którego warto się wybrać w 2019 roku? Sri Lanka. Właśnie ten kraj zajął pierwsze miejsce w rankingu portalu Lonely Planet. Ale drugi stopień na podium przypadł Niemcom. Za Bauchaus.
fot. Stefan Oemisch/Creative Commons/Wikipedia

W krótkim uzasadnieniu możemy przeczytać, że Niemcy są od dawna motorem napędowym świata i dały nam nie tylko prasę drukarską, samochód, ale także aspirynę. Portal ze szczególnością podkreśla jednak rolę Bauchausu - ruchu estetycznego, którego echa są odczuwalne do dziś. A że okazja jest, bo na 2019 rok przypada 100-lecie założenia weimarskiej uczelni, której zawdzięczamy ów cud, jest powód, by internautów z całego świata zaprosić właśnie do Niemiec. Oprócz Weimaru Lonely Planet wymienia także Dessau, gdzie utworzona przez Waltera Gropiusa uczelnia działała od 1925 roku oraz Berlin (1932-1933).

A oto pełen TOP 10 zaprezentowany przez portal. Szczegółowe opisy znajdziecie TUTAJ.

1.  Sri Lanka
2.  Niemcy
3.  Zimbabwe
4.  Panama
5.  Kirgistan
6.  Jordan
7.  Indonezja
8.  Białoruś
9.  Wyspy Świętego Tomasza i Książęca
10. Belize

Prawda, że to dość oryginalne zestawienie? Ale jeszcze ciekawiej jest w artykule, który opublikowano w portalu Budynkowo.pl. Z ciekawostek przygotowanych na 100-lecie Bauchausu dowiecie się m.in., co miał z nim wspólnego Steve Jobs :) Zajrzyjcie TUTAJ.

 


o autorze

Marek Zoellner

Marek Zoellner

filolog, specjalista od nowych technologii, wieloletni dziennikarz dolnośląskiej prasy codziennej i wydawca portali internetowych

Inne artykuły

informacje

Tankujemy w Niemczech

informacje

Czym pożyją Niemcy w 2019r.

informacje

W końcu!

informacje

Ranking jarmarków świątecznych

informacje

Ekologia na całego

informacje

Ból prosiaczka

informacje

Kto po Merkel

informacje

"To coś więcej niż zaszczyt"

informacje

Rekordy Hamburga

informacje

Mieszkaniowa dziura