informacje | 08.07.2019

Chińska blokada

autor: Marek Zoellner
Chińska blokada
Niedawno media informowały o blokadzie Wikipedii, teraz Chińczycy mieli stracić dostęp m.in. do serwisów niemieckich dzienników. A to tylko wierzchołek góry lodowej.
O blokadzie napisał “Frankfurter Allgemeine Zeitung”, który również został nią objęty, a informację potwierdza„Süddeutsche Zeitung”, według którego niemieckie media branżowe donoszą, że zablokowany został również serwis “Hamburger Abendblatt”, portal tygodnika “Focus” i programu informacyjnego publicznej stacji ARD – Tagesschau.  

Już dawno media pisały o odcięciu Chińczyków od innych zagranicznych źródeł, takich jak: „Guardian”,  „Washington Post”, „New York Times” czy agencji Bloomberg i Reuters a także magazynu biznesowego „Economist”.

Ale na tym nie koniec. Z raportu opublikowanego w marcu przez Reporterów bez granic (RSF) wynika, że w Indeksie Wolności Pracy za 2018 rok Chiny zajęły 176. miejsce na 180. RSF pisze o nowym światowym porządku medialnym w Chinach. A wszystko po to, by z własnych mediów uczynić jeszcze potężniejszą machinę propagandową, jeszcze bardziej uskutecznić inwigilację oraz... bo przecież za każdym "ale" kryją się pieniądze, spowodować masowy zakup reklam w mediach narodowych.

Więcej informacji TUTAJ.


o autorze

Marek Zoellner

Marek Zoellner

filolog, specjalista od nowych technologii, wieloletni dziennikarz dolnośląskiej prasy codziennej i wydawca portali internetowych

Inne artykuły

informacje

Oszustwo "na osę"

informacje

Nasz krasnal w Dreźnie

informacje

100 ofiar mordercy w kitlu

informacje

Kryzys rządowy w Niemczech

informacje

Ciasteczkowy potwór (Bahlsena)

informacje

​Fantastyczny doktor

informacje

Dożywocie za kanapki

informacje

Wsiąść do pociągu...

informacje

Zaginął Picasso za 10 tys. euro!

informacje

Diesle weg! A może nie...