informacje | 06.03.2017

Opel na literkę "F"

autor: Marek Zoellner
Opel na literkę
Jakie znacie auta na "F"? Ford, Fiat, francuskie i... Opel. Po najnowszych doniesieniach medialnych, tego ostatniego można by dodać do starawego już dowcipu i wydłużyć listę, bowiem właścicielami jednego z najbardziej znanych niemieckich samochodów będą właśnie Francuzi.
Na 2,2 mld euro wyceniono transakcję, której przedmiotem jest jedna z najbardziej znanych niemieckich marek samochodowych. Nabywca to Groupe PSA, francuski koncern produkujący citroeny czy peugeoty.

Opla sprzedaje Francuzom dotychczasowy właściciel, czyli General Motors. PSA kupiło także brytyjską markę Vauxhall. Łącznie PSA przejmuje zakłady, w których pracuje ok. 40 tys. ludzi. Z dotychczasowych zapowiedzi wynika, że miejsca pracy zostaną utrzymane. Dodajmy, że ponad 4 tys. osób zatrudnionych jest w fabryce i dwóch mniejszych zakładach w Polsce (Gliwice i Tychy).

A wracając do aut na "F" to rzeczywiście tak się jeszcze niedawno wyzłośliwiali kierowcy, którym pewne marki "nie leżały". Jednym z powodów była delikatność samochodów, które na polskich drogach dość szybko się psuły. Co wcale nie znaczy, że były złe. Wręcz przeciwnie, wszystkie wymienione na tę literę, łącznie z całą stajnią z Francji, były na liście najpopularniejszych i najczęściej kupowanych.

Inna sprawa, że już w samej tej informacji pojawiła się nazwa koncernu General Motors, jako właściciela Opla. W dzisiejszych czasach można się rzeczywiście pogubić, bo nawet Volvo jest już w dużej mierze chiński.

Zdjęcie oryginalne: Mib18/Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0. 


o autorze

Marek Zoellner

Marek Zoellner

filolog, specjalista od nowych technologii, wieloletni dziennikarz dolnośląskiej prasy codziennej i wydawca portali internetowych

Inne artykuły

informacje

Borusja - szczegóły zdarzenia

informacje

Szukają nieznanego "fundatora"

informacje

Ludzie ze znakiem "P"

informacje

Trampoliny będą "verboten"?

informacje

100% poparcia

informacje

Samolotem do Niemiec

informacje

Będą nowe paszporty

informacje

Frank Walter Presidenter

informacje

Merkel z poparciem CSU

informacje

Przeprowadzka do Niemiec i...