informacje | 28.06.2019

Oszustwo "na osę"

autor: Marek Zoellner
Oszustwo
Wysokie temperatury spowodowały, że bardziej niż zwykle dają się nam we znaki owady. W związku z nasiloną aktywnością os w Niemczech zaczęło się już mówić o pladze. Ale nie to jest najgorsze.
Osy nie mają zbyt wielu przyjaciół wśród ludzi. Staramy się im nie wchodzić w drogę, ale jeśli już dojdzie do konfrontacji, konsekwencje mogą być bolesne. W zależności od rozwoju wypadków dla jednej, bądź drugiej strony konfliktu. Jeszcze bardziej boli, gdy problem przebije się do naszego portfela. 

Plaga os dręcząca Niemców nabrała ostatnio także wymiaru finansowego. W Dusseldorfie okazję wyczuli bowiem oszuści, przed którymi ostrzegają eksperci od walki ze szkodnikami. Wielu "fachowców" ogłasza się w internecie oferując pomoc w pozbyciu się gniazd, tymczasem wiedzą o tym tyle, co nic. Zdaniem niektórych dochodzi nawet do sytuacji, że zamiast pomóc, szkodzą jeszcze bardziej, rozdrażniając tylko błonkoskrzydłe "potwory".

Pikanterii całej sprawie dodaje fajt, że w zależności od sytuacji za swoje usługi (plus koszty dojazdu) domagają się od 150 do... 2500 euro! 

Portal rp-online.de opisuje historię pana Stefana i ostrzega przed samozwańczymi ekspertami. 


o autorze

Marek Zoellner

Marek Zoellner

filolog, specjalista od nowych technologii, wieloletni dziennikarz dolnośląskiej prasy codziennej i wydawca portali internetowych

Inne artykuły

informacje

Chińska blokada

informacje

Nasz krasnal w Dreźnie

informacje

100 ofiar mordercy w kitlu

informacje

Kryzys rządowy w Niemczech

informacje

Ciasteczkowy potwór (Bahlsena)

informacje

​Fantastyczny doktor

informacje

Dożywocie za kanapki

informacje

Wsiąść do pociągu...

informacje

Zaginął Picasso za 10 tys. euro!

informacje

Diesle weg! A może nie...