informacje | 06.07.2017

Prezydent, książę i księżna

autor: Marek Zoellner
Prezydent, książę i księżna
Wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, a wkrótce również odwiedziny brytyjskiej pary książęcej. Tak w Polsce, jak i w Niemczech lądują w lipcu samoloty z postaciami z pierwszych stron światowych gazet.
fot. Robbie Dale/Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic

Najpierw wizyta prezydenta USA Donalda Trumpa, który z Warszawy poleciał wprost do Hamburga na szczyt G20. Z kolei 18 lipca w Niemczech pojawią się książę William, księżna Kate i ich dzieci – książę George i księżniczka Charlotte.

W Polsce książęca para ma gościć dni wcześniej (17 lipca i 18 lipca) i spotkać się w Pałacu Prezydenckim z parą prezydencką - Andrzejem Dudą i Agatą Kornhauser-Dudą, odwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego i Starą Oranżerię w Łazienkach. Polecą także do Gdańska, a stamtąd, już 19 lipca do Berlina. Tu w planach jest spotkanie z Angelą Merkel, spacer przy Bramie Brandenburskiej. Mają obejrzeć Berlin Holocaust Memorial i Muzeum Holocaustu, spotkać się z prezydentem Niemiec Frankiem Walterem Steinmeierem w Bellevue Palace. Będzie też gala w rezydencji ambasadora brytyjskiego.

Na mapie podróży po Niemczech jest także Hamburg i Heidelberg.
 


o autorze

Marek Zoellner

Marek Zoellner

filolog, specjalista od nowych technologii, wieloletni dziennikarz dolnośląskiej prasy codziennej i wydawca portali internetowych

Inne artykuły

informacje

O niepodległości w "Polityce"

informacje

Rozmowa kontrolowana

informacje

Zniosą ciszę nocną

informacje

9 kg czekolady pod spódnicą!

informacje

Becker po latach

informacje

Krzyże w urzędzie

informacje

Zaginiony miliarder

informacje

Pełnomocnik ds. antysemityzmu

informacje

Za grubi

informacje

Krwawiące SPD