informacje | 11.04.2017

Szukają nieznanego "fundatora"

autor: Marek Zoellner
Szukają nieznanego
Polski kierowca został złapany przez drogówkę w Dortmundzie, bo nie zapiął pasów bezpieczeństwa. Dostał mandat i... ustawił w banku zlecenie stałe. Zamiast 30 euro zapłacił już 420!
Do kontroli drogowej doszło 7 stycznia 2016 roku przy Eberstraße w Dortmundzie. 33-latek otrzymał na miejscu mandat. Mandat został przelany na właściwe konto. I tu właściwie historia mogłaby się zakończyć, gdyby nie to, że zostało ustawione zlecenie stałe. Tym sposobem każdego 22. dnia miesiąca na konto Polizei Dortmund trafia kolejne 30 euro.

Jak piszą mundurowi, cały czas wykonują przelew zwrotny, ale mimo wielu prób nie udało się anulować zlecenia. Poza tym "fundator" zmienił adres i nie można go znaleźć.

Potrzebujemy Waszej pomocy! - piszą policjanci na Facebooku. - Jeśli ktoś z Państwa zna tę osobę lub wie, o kogo chodzi, prosimy o podzielenie się tą informacją. Może zlecenie stałe zostanie wstrzymane - dodają załączając stosowny numer telefonu, pod którym można udzielać informacji: 0231/132-4461
 


o autorze

Marek Zoellner

Marek Zoellner

filolog, specjalista od nowych technologii, wieloletni dziennikarz dolnośląskiej prasy codziennej i wydawca portali internetowych

Inne artykuły

informacje

Zaginiony miliarder

informacje

Pełnomocnik ds. antysemityzmu

informacje

Za grubi

informacje

Krwawiące SPD

informacje

Euro 2024 w Niemczech?

informacje

Życie jest kreskówką

informacje

Stan wyjątkowy w Berlinie

informacje

"Dosyć tego!"

informacje

Umowa koalicyjna

informacje

Mur Berliński: Nietypowa rocznica