informacje | 11.04.2017

Szukają nieznanego "fundatora"

autor: Marek Zoellner
Szukają nieznanego
Polski kierowca został złapany przez drogówkę w Dortmundzie, bo nie zapiął pasów bezpieczeństwa. Dostał mandat i... ustawił w banku zlecenie stałe. Zamiast 30 euro zapłacił już 420!
Do kontroli drogowej doszło 7 stycznia 2016 roku przy Eberstraße w Dortmundzie. 33-latek otrzymał na miejscu mandat. Mandat został przelany na właściwe konto. I tu właściwie historia mogłaby się zakończyć, gdyby nie to, że zostało ustawione zlecenie stałe. Tym sposobem każdego 22. dnia miesiąca na konto Polizei Dortmund trafia kolejne 30 euro.

Jak piszą mundurowi, cały czas wykonują przelew zwrotny, ale mimo wielu prób nie udało się anulować zlecenia. Poza tym "fundator" zmienił adres i nie można go znaleźć.

Potrzebujemy Waszej pomocy! - piszą policjanci na Facebooku. - Jeśli ktoś z Państwa zna tę osobę lub wie, o kogo chodzi, prosimy o podzielenie się tą informacją. Może zlecenie stałe zostanie wstrzymane - dodają załączając stosowny numer telefonu, pod którym można udzielać informacji: 0231/132-4461
 


o autorze

Marek Zoellner

Marek Zoellner

filolog, specjalista od nowych technologii, wieloletni dziennikarz dolnośląskiej prasy codziennej i wydawca portali internetowych

Inne artykuły

informacje

Szokujący transport na A3

informacje

Wynieśli obraz za 10 tys. euro

informacje

Po polsku w niemieckich szkołach

informacje

Borusja - szczegóły zdarzenia

informacje

Ludzie ze znakiem "P"

informacje

Trampoliny będą "verboten"?

informacje

100% poparcia

informacje

Samolotem do Niemiec

informacje

Opel na literkę "F"

informacje

Będą nowe paszporty