informacje | 27.03.2017

Trampoliny będą "verboten"?

autor: Marek Zoellner
Trampoliny będą
Zakaz ma zostać wprowadzony na terenie ogródków działkowych w Dortmundzie, bo to nie jest odpowiednie miejsce do takich zabaw, może dojść do wypadków, a poza tym... dzieci krzyczą.
O wszystkim informuje m.in. dziennik "Ruhr Nachrichten". Sprawę porusza też portal mypolacy.de.

Zawiadomienia o likwidacji tego typu urządzeń mieli otrzymać już właściciele ogródków "Flora". Argumenty? Przede wszystkim chodzi o to, że zabawa na trampolinach na terenie działek i nieodpowiednie korzystanie z takich atrakcji może prowadzić do niebezpiecznych wypadków - twierdzi Edelgard Möller, przewodniczący Dortmund Kleingärtner.

Chodzi też o spokój i komfort wypoczynku dla pozostałych działkowiczów.

- Właściciele ogródków przychodzą w to miejsce, by odpocząć psychicznie i fizycznie od zgiełku miasta. Tymczasem zabawom na trampolinie towarzyszą zazwyczaj głośne śmiechy lub okrzyki – przytacza wypowiedź Möllera portal mypolacy.de.

Wprowadzenie zakazu było już brane pod uwagę 3 lata temu, ale wówczas poparło go zbyt mało działkowiczów.

Okazuje się, że pomysł wprowadzenia zakazu rozpatrywany był już w 2014 roku, ale wówczas projekt zmian poparło zbyt mało działkowiczów.

W niemieckich mediach można również przeczytać inne opinie. Tamtejsi działkowicze są podzieleni i dla wielu z nich to ograniczenie swobody, dlatego protestują przeciw planowanym zmianom.


o autorze

Marek Zoellner

Marek Zoellner

filolog, specjalista od nowych technologii, wieloletni dziennikarz dolnośląskiej prasy codziennej i wydawca portali internetowych

Inne artykuły

informacje

Rozmowa kontrolowana

informacje

Zniosą ciszę nocną

informacje

9 kg czekolady pod spódnicą!

informacje

Becker po latach

informacje

Krzyże w urzędzie

informacje

Zaginiony miliarder

informacje

Pełnomocnik ds. antysemityzmu

informacje

Za grubi

informacje

Krwawiące SPD

informacje

Euro 2024 w Niemczech?