informacje | 06.04.2020

Wjazd do Niemiec z Polski nadal możliwy

autor: Marek Zoellner
Wjazd do Niemiec z Polski nadal możliwy
Aktualne regulacje w Niemczech i przywrócenie kontroli na granicach wewnętrznych (nadal możliwy jest tranzyt przez Niemcy i wjazd do Niemiec z Polski) .
Komunikat Ambasady Niemiec w Polsce:

Pomimo tymczasowego przywrócenia kontroli na granicach Republiki Federalnej Niemiec z Austrią, Szwajcarią, Francją, Luksemburgiem i Danią w celu zahamowania rozprzestrzeniania się koronawirusa (SARS-CoV-2) nadal możliwy jest powrót Polaków i innych obywateli UE oraz obywateli państw trzecich do ich krajów pochodzenia, jadąc tranzytem przez Niemcy.

Ograniczenia dotyczące wjazdu dla pracowników sezonowych / pomocników przy zbiorach nie dotyczą granic wewnętrznych z Polską i Czechami, na których nie są prowadzone kontrole graniczne. Wjazd do Niemiec z Polski jest więc nadal możliwy. Po powrocie do Polski obowiązują polskie regulacje (obecnie dwutygodniowa kwarantanna).

Informacje na temat aktualnych regulacji w Niemczech znajdą Państwo tutaj: Rozszerzenie obowiązujących wytycznych w celu ograniczenia kontaktów społecznych.


o autorze

Marek Zoellner

Marek Zoellner

filolog, specjalista od nowych technologii, wieloletni dziennikarz dolnośląskiej prasy codziennej i wydawca portali internetowych

Inne artykuły

informacje

Oto najmniejsze gminy

informacje

​Centrum Hamburga bez aut

informacje

Piwo przegrywa z wirusem

informacje

Wraca "Pociąg do Kultury”

informacje

Kontrole przedłużone

informacje

Lekcje niemieckiego za darmo

informacje

Czynne przejścia graniczne z Polską

informacje

Za tanio?

informacje

Dzik jest zły

informacje

Greta vs. DB