informacje | 07.05.2017

Wynieśli obraz za 10 tys. euro

autor: Marek Zoellner
Wynieśli obraz za 10 tys. euro
Nikt tego nie zauważył. I to w biały dzień. Dzieło zatytułowane „Box Flower 1” amerykańskiego artysty Alexa Katza wisiało w galerii sztuki w centrum Monachium.
Może obraz nie jest ogromny (23 x 30,5 cm), ale jak można go ukraść w godzinach otwarcia i to mimo że był przymocowany do ściany? Tego nie udało się ustalić, podobnie jak dokładnej godziny jego zniknięcia. Wiadomo, że skradziony został między godz. 14.00 w środę 22 lutego a czwartkiem 23 lutego (godz. 15:00) z Galerie Klüser przy Türkenstrasse 23 w monachijskiej dzielnicy Maxvorstadt.

Podobno dodatkowe zamieszanie wzięło się z tego, że niedawno sprzedano podobny obraz i dlatego jego brak nie został od razu zauważony przez jednego ze stażystów.

Wartość dzieła oszacowano na ok. 10 tys. euro. W galerii mają teraz zostać zaostrzone środki bezpieczeństwa, a niemiecka policja prosi wszystkich ewentualnych świadków o kontakt. Dodajmy, że rekordową cenę za obraz Katza ustanowiono jak dotąd podczas aukcji jego „Czerwonych Tulipanów”. Obraz poszedł pod młotek za 690 tys. dolarów.Alex Katz urodził się w 1927 roku w Nowym Jorku, artysta uważany jest za jednego z największych malarzy figuratywnych naszych czasów.o autorze

Marek Zoellner

Marek Zoellner

filolog, specjalista od nowych technologii, wieloletni dziennikarz dolnośląskiej prasy codziennej i wydawca portali internetowych

Inne artykuły

informacje

Rozmowa kontrolowana

informacje

Zniosą ciszę nocną

informacje

9 kg czekolady pod spódnicą!

informacje

Becker po latach

informacje

Krzyże w urzędzie

informacje

Zaginiony miliarder

informacje

Pełnomocnik ds. antysemityzmu

informacje

Za grubi

informacje

Krwawiące SPD

informacje

Euro 2024 w Niemczech?