informacje | 31.07.2017

Zmiany w konsulacie Niemiec

autor: Administrator
Zmiany w konsulacie Niemiec
Elisabeth Wolbers kończy swoją kadencję na stanowisku Konsula Generalnego Niemiec we Wrocławiu. Funkcję tę sprawowała od 2014 roku. Od końca sierpnia obowiązki konsul generalnej Republiki Niemiec we Wrocławiu przejmie Ulrike Knotz, dotychczasowa ambasador w Macedonii, Bośni i Hercegowinie oraz Mołdawii.
Na zdjęciu: Elisabeth Wolbers na koniec kadencji żegna się z prezydentem Wrocławia, Rafałem Dutkiewiczem (fot. Wroclaw.pl)

Informację o tym, że Elisabeth Wolbers kończy swoją kadencję jako konsul generalny, podaje portal Wroclaw.pl, jednak już w czerwcu - nieoficjalnie - mówiło o tym Radio Wrocław.

– Było wiele wspaniałych inicjatyw, które wywarły na mnie duże wrażenie, ale myślę przede wszystkim o Europejskiej Stolicy Kultury 2016 i 25. rocznicy podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie – wymienia Elisabeth Wolbers. – Będę zawsze pamiętała, jak ciepło mnie przyjęto we Wrocławiu, z jaką gościnnością – przyznaje. Dla mnie, jako konsula generalnego, imponujące było, jak mieszkańcy tego miasta obchodzą się z jego trudną przeszłością. Historia stała się impulsem, by budować przyszłość w duchu tolerancji – zwraca uwagę w rozmowie z portalem Wroclaw.pl.

Kim jest jej następczyni?

Ulrike Knotz studiowała m.in. germanistykę, historię, politologię oraz arabistykę na Ludwig-Maximilians-Universität w Monachium. Pracowała w Kairze jako tłumacz języka arabskiego dla Federalnego Biura Handlu Zagranicznego, następnie m.in. w dziale kulturalnym niemieckiego MSZ, konsultant kulturalny w ambasadzie w Hiszpanii czy ambasady na Słowacji, w Holandii czy w Algierii.