informacje | 05.06.2018

Zniosą ciszę nocną

autor: Marek Zoellner
Zniosą ciszę nocną
Jednak nie dla wszystkich i tylko przez miesiąc. To ukłon w stronę kibiców, którzy będą w Niemczech oglądali piłkarskie mistrzostwa świata.
fot. Wikimedia Commons/Tsutomu Takasu/Cc-BY-2.0

Jak donosi portal polskiobserwator.de, podczas zbliżających się piłkarskich mistrzostw świata w Rosji zniesiona zostanie cisza nocna. Mundial rozpocznie się 14 czerwca i potrwa do 15 lipca. Właśnie w tym okresie krzyczeć będzie można bez ograniczeń... a właściwie, niemal bez ograniczeń.

Zniesienie zakazu obowiązującego na co dzień od godz. 22.00 do godz. 6.00 dotyczy imprez publicznych, np. w strefach kibica a także w klubach czy ogródkach piwnych. W domu nadal nie będzie można bezkarnie atakować decybelami sąsiadów, choć można się domyślać, że policja potraktuje sprawę mniej restrykcyjnie - zwłaszcza, jeśli do finału wejdą Niemcy.

Najpierw jednak przed niemiecką reprezentacją mecze grupowe. 17 czerwca spotkanie z Meksykiem (w Moskwie), 23 czerwca ze Szwecją (Soczi) a 27 czerwca z Koreą Południową (Kazań).


o autorze

Marek Zoellner

Marek Zoellner

filolog, specjalista od nowych technologii, wieloletni dziennikarz dolnośląskiej prasy codziennej i wydawca portali internetowych

Inne artykuły

informacje

​Fantastyczny doktor

informacje

Dożywocie za kanapki

informacje

Wsiąść do pociągu...

informacje

Zaginął Picasso za 10 tys. euro!

informacje

Diesle weg! A może nie...

informacje

Tankujemy w Niemczech

informacje

Czym pożyją Niemcy w 2019r.

informacje

Policyjny Bird Box Challenge

informacje

Hojny jak Niemiec?

informacje

W końcu!