konferencje | 03.01.2016

Partnerstwo Odry

autor: źródło: dawg.pl
Partnerstwo Odry
Szczyt Polityczny Partnerstwa Odry to formuła spotkań najwyższych reprezentantów polskich województw i niemieckich krajów związkowych.
12 i 13 stycznia we Wrocławiu odbędzie się kolejna edycja Szczytu Politycznego Partnerstwa Odry. Wspólna inicjatywa Partnerstwa to dobrowolna formuła współpracy transgranicznej i międzyregionalnej polskich i niemieckich regionów - Wielkopolski, Dolnego Śląska, Lubuskiego, Zachodniopomorskiego oraz Meklemburgii - Pomorza Przedniego, Berlina, Brandenburgii i Saksonii.

Organizatorzy do udziału w dyskusji zapraszają osoby zainteresowane relacjami polsko-niemieckimi. W programie dyskusje panelowe z udziałem marszałków przygranicznych województw i premierów landów niemieckich.

Szczyt Polityczny Partnerstwa Odry to formuła spotkań najwyższych reprezentantów polskich województw i niemieckich krajów związkowych. Jego celem jest nadanie nowych impulsów współpracy międzyregionalnej. Tegorocznemu szczytowi towarzyszyła będzie dyskusja "Transport-Zdrowie-Edukacja. Kształtujemy konkurencyjny obszar funkcjonalny". Spotkanie odbędzie się 13 stycznia w godz. 10.30-12.20 w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Organizatorzy debaty liczą, że przyczyni się ona dowskazania kierunków rozwoju, dzięki którym obszar Partnerstwa Odry stanie się w przyszłości konkurencyjną strefą funkcjonalną w Europie.

Zgłoszenia należy przesyłać do 8 stycznia na adres e-mail:monika.maziarz@umwd.pl

fot. RZGW