konkurs | 28.10.2009

Najlepszy autor NIEMCY-ONLINE.pl – konkurs z nagrodami

autor: Administrator

W radiu liczy się badanie słuchalności, w gazecie nakład, w telewizji oglądalność – tak sprawdza się, który autor/program cieszy się popularnością wśród odbiorców, a który nikogo nie zainteresował. Także NIEMCY-ONLINE.pl niezobowiązująco chce nakłonić swoich autorów do rywalizacji o czytelnicze względy. Stracić nie można nic – zyskać owszem: cenne nagrody i świetne referencje, przydatne w dziennikarskim świecie.

Internet rządzi się prawem odsłon. Kliknięcia decydują o być albo nie być w sieci. Artykuł czytany, a tym bardziej cytowany, kreuje markę całego portalu, artykuły nieczytane – mimo, że kosztowały równie dużo pracy – przechodzą bez echa. By wprowadzić element rywalizacji między dziennikarzami i praktykantami NIEMCY-ONLINE.pl, redakcja wprowadza „konkurs aktywności”. W ciągu całego roku akademickiego, licząc od października zapraszamy naszych autorów do udziału w konkursie.

Czas trwania praktyki w redakcji NIEMCY-ONLINE.pl to jeden miesiąc. W tym czasie studenci  nauczą się prowadzić stronę internetową, tworzyć samodzielne krótkie i długie formy tekstowe. Zakładamy również możliwość umieszczania na portalu samodzielne przygotowanych materiałów audiowizualnych – takich jak reportaże telewizyjne, materiały radiowe, multimedialne analizy i szeroko pojęte raporty. Każdy z praktykantów/autorów będzie więc mógł powalczyć o cenną nagrodę przydatną zarówno dziennikarzom internetowym, prasowym jak i radiowym oraz telewizyjnym. Jest nią notatnik cyfrowy. Wystarczy tylko przyłożyć kartkę na cyfrową podkładkę i przy pomocy cyfrowego pióra można zacząć pisać lub rysować, a urządzenie automatycznie zapisze nasze "dzieło" do pamięci. Notatnik pozwala na 80 godzin ciągłej pracy a pióro na około 1000 godzin, pisząc w dowolnej pozycji i kierunku.

Zasady konkursu:

  1. W konkursie biorą udział wszystkie zamieszczone przez praktykantów treści portalu.

  2. W 30 dniu od daty publikacji materiału program statystyczny sumuje ilość czytelników artykułu, sprawdzając nie ilość pojedynczych wejść, ale ilość adresów IP, z których skorzystano wchodząc na daną stronę . Każdy adres IP to 1. punkt  

  3. Do tej sumy dodajemy po 50 pkt. za każde cytowanie/odsyłacz do  artykułu na innych stronach internetowych, oraz 150 pkt. za każdy odsyłacz w innym medium – prasie/radiu/telewizji. Praktykant sam zgłasza redakcji akt cytowania.

  4. Zwycięzcą konkursu jest praktykant, którego artykuł zgromadzi w ciągu 30 dni od publikacji najwięcej punktów. 

Kontakt: kuropatwa@wbz.uni.wroc.pl